Біблотечна сторінка

Віртуальна виставка 
"Київ Сухомлинського"

http://pmu.in.ua/wp-content/uploads/suhomlinskii/?fbclid=IwAR1UxRRF5KLQY_i7X9v9tIopJOq4v114upcVrxUweLkmQVFoJzRqkUMgNPs


23 КВІТНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КНИГИ ТА АВТОРСЬКОГО ПРАВА

У людей є чудова особливість, що відрізняє їх від інших живих істот: можливість і бажання переживати доброчесні почуття. І такі почуття, як, наприклад, вдячність, породжують у людей бажання творити монументальні пам'ятники різним людям і речам, щоб зберегти пам'ять про них для себе і нащадків. Зрозуміло, тільки самі гідні і дивовижні речі стають об'єктами для творінь з каменю, металів і інших матеріалів. І, звичайно ж, книги, рівно, як і пов'язані з ними історичні моменти і особи, не стали виключенням.
У всьому світі є безліч таких чудових, іноді вражаючих уяву, пам'ятників книгам, гідних нашої з вами уваги. Пропонуємо вам ознайомиться з деякими з них.

Пам'ятник Кирилу і Мефодію в Мукачево, Україна:
Є пам'ятник Івану Федорову у Львові, на його батьківщині:
стихія ринку не обійшла стороною і цей пам'ятник. Навколо нього розташувалися книжкові розвали. Радує, що все-таки книжкові…

Одеса, композиція Nota Bene:
У парку КПІ біля першого корпусу: «Сходи пізнання» символізує шлях освіти студента.
Вирізали композицію зі старого зламаного грозою дерева:

У Горлівці (Донеччина) відкрили пам’ятник – найбільшу книгу в Україні. Цікавості події додає ще й те, що саме в Горлівці є музей мініатюрної книги, де зберігається найменша книжечка у нашій країні.
У Коломиї (Івано-Франківськ) встановили пам’ятник українській книзі:
Санкт-Петербург, Росія:
Знак зроблений з граніту і представляє розкриту книгу, на сторінках якої вибиті рядки А.  С. Пушкіна з поеми "Мідний вершник": "Люблю тебе, Петра творіння". Розташування "Розкритої книги" дуже вдале, оскільки вона знаходиться на набережній Неви поряд з Університетом, а навпроти через річку розташований пам'ятник "Мідний вершник" та Ісаакієвський собор. Тут багато що пов'язане з Пушкіним.
Пам'ятник книзі «Остров Сахалин» в Южно-Сахалінську:
 Пам'ятник білорус Пам'ятник білоруської писемності у Борисові:
Німеччина Берлін. Площа Бебеля. Пам'ятник великим німецьким книгам:
Дворик філологічного факультету Санкт-Петербурзького державного університету. Робота сучасного майстра, члена Спілки художників Росії Арсена Аветисян «Роздуми про Маленького принца». Тут на стосі книжок, як на троні, сидить алегоричний образ філософа життя, правдолюба і правдотерпця – Шута і тримає в руках розкриті сторінки чудової історії Екзюпері:
Трохи віддалік примостилася тендітна фігурка Маленького принца:

Один з численних неймовірних питних фонтанчиків Риму.
Фонтан Книг розташований недалеко від будівлі католицького храму Сант-Іво алла Сапієнца:
Меморіал Амелії Валеріо Вайнберг розташований в Цинциннаті біля будівлі Публічної бібліотеки. Амелія Вайнберг в 1982 році заповіла свій книжковий спадок в фонд бібліотеки. Фонтан створений Майклом Фраска (Michael Frasca) в 1990 році.
Він є як би нагадуванням про те, що всі знання випливають з книг. Самі книги, всього їх двадцять, хоча і здаються зробленими зі шкіри, виконані з обпаленої глини:
 Пам'ятник книзі у Таганрозі, Росія:
Пам'ятник книзі у м. Кошоктон, США:

   Пам'ятник книзі у Ханої:
Пам'ятник книзі у Фолсомі, США:
Пам'ятник книзі у штаті Юта, США:
Пам'ятник книзі у Флеймені, Нідерланди:
Пам'ятник книзі у Нью-Йорку, США:
 
Пам'ятник книзі в Оксфорді, Великобританія:
Пам'ятник книзі у Нешвіллі, штат Теннесі, США:
 
Пам'ятник книзі у Турції:
Пам'ятник книзі у Чилі:
Спрінгфілд. Пам'ятник книзі:
Божі книги. Пам'ятник Біблії в Естонії:
Пам'ятник Корану у м. Шарджа, ОАЕ:
Пам'ятник «Рухнама»    («Закон Божий») - конституція Туркменбашистана в Ашхабаді, Туркменії:
Пам'ятник книзі у Празі, Чехія:
Пам'ятник книзі у м. Когалим, Югра, Росія:
Пам'ятник книзі у Білій Калитві:
Пам'ятник книзі в Індії:
Сади Фредеріка Мейєра, Мічиган:
Пам’ятник «Граніт науки», Полтава, Україна:
У білоруському Бресті – пам'ятник Книзі книг: меморіал, присвячений Біблії, приурочили до п'ятсотліття друкарства в Білорусії та виданню Біблії Франциском Скориною:
У Санкт-Петербурзі художник Роман Шістеров створив у вигляді скульптури ангела літнього жителя цього дивного міста. Цей витвір мистецтва знаходиться недалеко від набережної Фонтанки в Ізмайловському саду, пам'ятник також присвячений любителем читання:
Книжкові лавки у Стамбулі: Кожна лавка присвячена певному турецькому поетові. Лавки зроблені у вигляді відкритих книг з віршами поетів, які запрошують усіх бажаючих приєднатися до читання:
Оригінальний пам'ятник, присвячений книзі та читачю, стоїть у дворі дитячої бібліотеки у столиці Арменії – Єревані. Скульптура висотою майже 2,5 метри складається з книг та світильників:
Канзас-Сіті, США
Незвичайний фасад бібліотеки в місті Канзас-Сіті (США). Перед початком будівництва місцевим жителям запропонували назвати книги, які є Канзас-Сіті, а потім величезні моделі книг, які називали найчастіше, були використані для зовнішнього оформлення бібліотеки.

А ця композиція із книг знаходиться всередині бібліотеки. 


Ванкувер, Канада
Дерев'яний пам'ятник з книгами усередині встановлений біля будівлі Ванкуверської Публічної бібліотеки, в столиці Британської Колумбії (Канада).

Грінсборо, США
У Грінсборо (Північна Кароліна, США) на майданчику поряд з будівлею "First Union Tower" на Bellmeade Street розташований бронзовий пам'ятник на честь письменника О. Генрі, що народився в цьому місті, який є композицією з трьох частин : статуї самого О. Генрі у натуральну величину, статуї улюбленої собачки О. Генрі по кличці Lovey і статуї величезної розкритої книги, де ліворуч на сторінка зображений ілюстрація до розповіді "Дар волхв" і витяг з нього, а справа початок "Вождь червоношкірих" з головним героєм, який виглядає із-за сторінка. На палітурці обкладинки книги вигравійовано ім'я О. Генрі.

Барселона, Іспанія
Скульптура "Пам'ятник книзі" встановлений в 1994 році Джоаном Бросса для "Гільдії букіністів Каталонії" на перетині проспекту Пасео де Грасіа з Гран Віа у Барселоні, Каталонія (Іспанія).


****************************************

22 КВІТНЯ - ДЕНЬ ЗЕМЛІ




****************************************

Слухай і читай: аудіобібліотечка



      

Послухай, як автори виконують власні твори, та прочитай їх сам так, як вважаєш за потрібне.

*********************************************************************************

Всесвітній тиждень космосу: 7 цікавих фактів про Україну і космонавтику


Україна зарекомендувала себе як космічна держава на самих витоках космонавтики як такої. Значних успіхів наші співвітчизники досягають і сьогодні. Українець був у відкритому космосі. А український прапор навіть кілька разів! 7 причин пишатися Україною у сфері підкорення космосу.


Факт №1: в Україні народилися основоположники космонавтики

Чимало науковців, які значною мірою вплинули на розвиток вивчення космосу, мають українське коріння. Саме їхні ідеї і дослідження зіграли величезну роль у подальшому розвитку космонавтики.
Костянтин Ціолковський – радянський вчений-теоретик, є одним із засновників ракетобудування та сучасної космонавтики. Він палкий пропагандист ідей освоєння космосу, а також автор науково-фантастичних творів. Його наукові і художні твори надихнули багатьох провідних ракетних інженерів. Хоча він народився і прожив все життя на території Росії, його предки походять з Волині і були родичами гетьмана Северина Наливайка. Науковець цим фактом завжди пишався.
Микола Кибальчич – винахідник та автор схеми першого у світі реактивного літального апарата. Народився на території Чернігівської області. Окрім дослідницької діяльності, був революціонером-народником. Тож у віці всього 27 років був страчений за замах на імператора Олександра ІІ.

Хто допоміг людству побачити перше фото чорної діри та як це відбувалося: приголомшливі фото
Юрій Кондратюк – український радянський вчений-винахідник. Він був одним із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Саме Кондратюк автор "траси Кондратюка", якою подорожували на Місяць космічні кораблі "Аполлон".
День космонавтики цікаві факти
Юрій Кондратюк
Сергій Корольов – український радянський вчений у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор. Саме Корольов вважається основоположником практичної космонавтики.
Володимир Челомей – конструктор відомої ракети-носія "Протон". Він був генеральним конструктором ракетно-космічної техніки, член Міжнародної академії астронавтики.

Факт №2: ракети родом з України

Олександр Засядько створив перші у світі бойові ракети. Він був нащадком українських козаків, генерал-лейтенантом та видатним інженером. Саме уродженець Полтавщини організував у російській армії першу ракетну роту.
День космонавтики
Олександр Засядько
Першу ракетну атаку Засядько продемонстрував під час російсько-турецької війни. Хоча він і запропонував використовувати ракети у бойових цілях, його внесок був неймовірно важливий для подальшого розвитку космонавтики.
Доказом цього є те, що іменем українця названо один з кратерів Місяців.
Факт №3: українець був у космосі
Поки єдиний астронавт України, який побував у космосі – це Леонід Каденюк. У космос він полетів 20 років тому у складі американської команди на шатлі Columbia.
Спочатку Каденюк був пілотом. Він здійснив польоти на більш ніж 50 типах та моделях літаків різного призначення! Згодом він потрапив до загону радянських космонавтів-випробувачів у групу багаторазової космічної системи "Буран".
У 1990–1992 роках Каденюк пройшов підготовку як командир транспортного корабля "Союз-ТМ". А у 1995 року він переміг у конкурсі на спільний українсько-американський політ.
Його політ на кораблі NASA став і досі є справжнім проривом для космонавтики незалежної України.

Я був першим, хто полетів у космос із українським прапором і виконав завдання українського уряду. У 1997 році вперше український гімн пролунав у відкритому космосі,– розповів космонавт.
У 2018 році на 67-му році життя Каденюк відійшов в інші світи. Його життя обірвав серцевий напад, який стався під час щоденної пробіжки. Лікарі швидкої не встигли його врятувати.

Факт №4: український прапор у космосі

Хоча Каденюк є єдиним космонавтом з України, який побував у космосі, український прапор там бував частіше. Так, космонавт NASA Рендольф Брезник розгорнув на орбіті український прапор. 10 років тому він всиновив хлопчика з Дніпра, і тепер його з нашою країною пов’язують родинні зв'язки.
День космонавтики цікаві факти
Рендольф Брезник
Брезник був у космосі двічі, 5 разів виходив у відкритий космос. Саме Ренді – другий після Каденюка – розгорнув на орбіті український прапор.

Факт №5: українки також плідно розвивають космонавтику

Видатна жінка з українським корінням підкорила космос! Гайдемарі Стефанишин-Пайпер є однією з найуспішніших астронавтів NASA. Інженер пройшла довгу і складну робочу кар'єру від військово-морських сил до виходу у відкритий космос.
День космонавтики цікаві факти
Гайдемарі Стефанишин-Пайпер
Успішна українка була у космосі двічі, загалом 27 діб. І здійснила при цьому 5 виходів у відкритий космос.
Батько майбутньої астронавтки зробив усе, щоб вберегти її українську ідентичність. Вона ходила до української недільної школи, танцювала народні танці й була пластункою. Виходячи заміж, залишила своє українське прізвище: Стефанишин.
У 2007 вона вперше побувала в Україні. Тут вона вразила знанням української мови.

Факт №6: українці будують космічний транспорт

Хоча українці не мають можливості самостійно відправляти космічні екіпажі, ми постійно беремо участь у створенні космічного транспорту.
день космонавтики интересные факты
Запуск ракети
Так, нещодавно європейська ракета-носій легкого класу Vega з українським двигуном успішно стартувала з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Загалом з 2010 року Vega з українським двигуном вивела на орбіту 29 супутників.
Запуск ракети Vega з українським двигуном: дивіться відео

Також українське державне підприємство КБ "Південне" займається розробкою ракетних комплексів та ракетно-космічних систем. Зокрема, у світі добре відомі українські ракети-носії "Зеніт" та "Циклон". Україна справді може похвалитися своїми ракетами-носіями, які доставляють супутники на орбіту.

Факт №7: українці побудують на Місяці власну базу

Українське підприємство "Південне" працює над проектом постійної бази на поверхні Місяця!
Звучить фантастично? Тим не менше наші науковці вже приступили до роботи. Проект має п’ять етапів реалізації. Останній з них передбачає запуск постійної бази, на якій перебуватиме людина. Заплановано це на 2062 рік.
День космонавтики цікаві факти
Поверхня Місяця
Цей проект дуже складний і дорогий. Тому втілити його можна буде лише спільними зусиллями фахівців і компаній із багатьох країн світу, а фінансування робіт за проектом також передбачає участь урядів найбільш розвинених країн, –
розповів начальник проектного відділу "Південного" з розробки спеціальних ракетно-космічних систем, Геннадій Осиновий.
Українцям є, чим пишатися. Україна – космічна держава, з багатим минулим та впевненим потенціалом на майбутнє.

******************************************************
Найкращі бібліотеки світу вражають...






****************************************************
ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ
👆 ЛІТтера пропонує провести карантин вдома із користю для власної самоосвіти та розвитку!
✍️ Ми підготували для Вас перелік платформ, де можна онлайн навчитися корисному, вдосконалити свої зання та професійні навички.
ВУМ online 📖
💭 Курс "Бібліотека – відкритий публічний простір" 📚
включає в себе 36 занять та складається з 5-ти основних тем:
☑️ Бібліотека як система
☑️ Бібліотека як простір
☑️ Бібліотека - доступ до інформації та знань
☑️ Бібліотека - місце зустрічей
☑️ Бібліотека - адвокація та комунікація
➡️ Підписуйтесь на курс:
https://vumonline.ua/course/library-open-public-space/
PR💡METHEUS
💭 Курс "Медіаграмотність: практичні навички" 🤔 присвячений медіаграмотності та головним викликам сучасного світу – дезінформації та фейкам.
➡️ Реєструйтесь на курс: https://courses.prometheus.org.ua/…/course-v1:CZ+MEDI…/about
💭 Курс "Дизайн-мислення для інновацій" 🧠
👉 Ви дізнаєтесь про дизайн-мислення і навчитесь працювати з моделлю чотирьох запитань, яка допоможе краще зрозуміти дизайн-мислення як підхід до вирішення складних проблем та створення інновацій.
Курс поділений на 5 частин:
☑️ Що таке дизайн-мислення?
☑️ Підготовка розуму до інновацій
☑️ Продукування ідей
☑️ Експериментування
➡️ Реєструйтесь на курс:
https://courses.prometheus.org.ua/…/course-v1:Prometh…/about
💭 Курс "Word та Excel: інструменти і лайфхаки" 📑
Для всіх, хто хоче опанувати різноманітні інструменти MS Word та MS Excel і використовувати їх для роботи.
➡️ Реєструйтесь на курс:
https://courses.prometheus.org.ua/…/course-v1:DNU+PRI…/about
💭 Курс "Осмислені й переосмислені" 👥
🙌 Унікальний лекційний проект, який передбачає розповіді про маловідомі факти з життя класиків, нові прочитання відомих творів шкільної програми, а також виклад основних тез ключових наукових монографій, необхідних для розуміння постаті кожного із письменників.
Програма курсу складається з 10 тем:
1️⃣ «Не равное всѣм равенство», або як сприймати Сковороду.
2️⃣ ГОГОЛЬ/GOGOL від політики до культурних контекстів.
3️⃣ Леся Українка як культурна героїня ХХІ століття.
4️⃣ Шевченко як ейдос, або чи можливий вихід із платонівської печери.
5️⃣ Еволюція Павла Тичини, Максима Рильського, Миколи Бажана.
6️⃣ Безґрунтовні романтики Миколи Хвильового.
7️⃣ Ольга Кобилянська. Природа царівни.
8️⃣ Іван Франко. Не | каменяр.
9️⃣ Як зроблений Стус: соціокультурні принципи «вписування» в літературне поле».
🔟 Олександр Довженко: тексти з подвійним дном.
➡️ Реєструйтесь на курс: https://courses.prometheus.org.ua/…/course-v1:ArtArse…/about
EdEra🔸
💭 Курс "Бери і роби" - практичні інструменти, за допомогою яких Ви зможете урізноманітнити свої уроки й змінити їх форму, а часом і зміст 👍
Теми онлайн-курсу:
▪️ Комікси
▪️ Виступи у форматі TED
▪️ Трикутник Уолта Діснея. Артбук
▪️ Настільні ігри
▪️ Діти і ґаджети
▪️ Квести
▪️ Сучасні стратегії оцінювання
▪️ Психологічні ігри
▪️ Інформаційні промови
▪️ Візуальне мистецтво
▪️ Рефлексія на уроці
▪️ Стратегії критичного мислення
▪️ Ментальні карти та логічні схеми
▪️ Уроки толерантності
▪️ Корисні інструменти для креативного аналізу
➡️ Реєструйтесь на курс:
https://courses.ed-era.com/…/course-v1:EdEra_Osvitori…/about
💭 Курс "Verified з медіаграмотності" 🔎 як орієнтуватися в інформації довкола та як розпізнавати дезінформацію та пропаганду.
Ви дізнаєтесь про:
✔️ Медіапростір
✔️ Традиційні медіа
✔️ Соціальні медіа
✔️ Дезінформація та маніпуляції
➡️ Підпишись на курс:
https://verified.ed-era.com/ua
ДІЯ ЦИФРОВА ОСВІТА 🎓
💭 Курс "Цифрові навички для вчителів" 🧐
➡️ Детальніше на:
https://osvita.diia.gov.ua/
WISECOW 🐮
💭 100 років української літератури за 100 хвилин
💭 Міцна література
💭 Українська література в іменах та багато іншого.
➡️ Детальніше на:
https://wisecow.com.ua/literatura/

ВИЩЕ прагни!
💭 Курс "Ефективні презентації"👌
Складається з таких частин:
✔️ Покидаємо «копіпасторію»
✔️ Ідентифікації її цілі
✔️ «Ага» контент для легендарних презентацій
✔️ Типографіка: магія перевтілення думок у слова, що захоплюють
✔️ Правило трьох
➡️ Детальніше на:
http://www.gohigher.org/course-presentations

****************************************************
Міжнародний день дитячої книги
Сьогодні, 2 квітня, Міжнародний день дитячої книги. Наші маленькі читачі, згадайте слова Івана Франка :"Книги - морська глибина, хто в них пірне аж до дна, той, хто хоч труду мав досить, дивнії перли виносить".


******************************************************

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

З'явилася можливість відвідати музеї світу онлайн. Переглянути відеоспектаклі/балети/опери і все це повністю безкоштовно. Провідні музеї світу виклали у вільний доступ свої оцифровані колекції та відеотрансляції виставок.

Перелік музеїв, які запрошують відвідувачів у режимі онлайн, за посиланням 
А також музеї Львівщини

******************************************************
"Поезія-це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі" Ліна Костенко (90-річчя з дня народження)

ЛІНІ КОСТЕНКО---90
19 березня у ЛІНИ КОСТЕНКО -- ЮВІЛЕЙ!!!
СИЛЬНА ДУХОМ
Ліна Костенко - напрочуд осяйна,
Бо часу не скорилася.
Її душа красива й бунтівна
У життєдайних віршах освятилася.
Нераз тернистими стежками йшла,
Проймалася людей тривогами.
Та святу правдоньку несла
Великотрудними дорогами.
На вірність Україні присягнулася,
Не зрадила і не зломалася.
Ті почуття віршами відгукнулися
І повсякчас у долі запліталися.
Прониклива, бентежна, сильна,
На щедрість і добро багата.
Поетка - неповторна й вільна,
Думки відточені, крилаті.
Протест брехні - рішучі вчинки,
Бо сильна духом і завзяттям.
Вона лагідна і ніжна Жінка,
А ради нас йшла на розп'яття.
Вклоняюсь Вам, Ліно Костенко -
Хай надихають ,,Мандри серця" і ,,Вітрила"!
Ваша творчість - глибока борозенка,
Натхнення і могутні крила!
В'ячеслав Стрий (Прибузький)
   

ЛІНІ КОСТЕНКО
Ось стоїте у хуртовині айстр –
Зійшлися сині і рожеві в герці.
З днем народин вітати хочу вас,
Змести сніги з годинника у серці.
Ви владця віршів і криниця дум,
Фортеця духу, виконавця місій.
Б’є душу слово ваше, наче струм.
Міцне! Не знало зрад і компромісів.
Не вміло гнутись, просто не могло.
Не слало сладо-співу вищій владі.
Не приміряло зорі на чоло,
Не брало участь в жоднім маскараді.
В собі шукало цензора між рим.
Але хіба були це просто рими?
Це був вогонь поміж холодних зим
І між вогнів гарячих зимні зими.
О, пані Ліно! Горда тим, що я
В одну епоху з вами проживаю.
І хай Дніпра нас ділить течія,
Осанну вам (почуєте!) співаю.
18.03.18 Любов Пікас

Немає коментарів:

Дописати коментар